Kramtex!
Kunden har ordet

" Vi på Stockholms Företagskrogar har en överenskommelse med Kramtex som avser leveranser av köks och serveringskläder till våra anslutna restauranger. Hittills har samarbetet fungerat smidigt, restaurangerna tycker att Kramtex har levererat under alla dessa år ett brett sortimentet samt personlig service på hög nivå. "

Ulla-Britt Reimer, VD , Stockholms Företagskrogar AB  

 
 
" Som en av Sveriges ledande event och cateringföretag ställer vi alltid höga krav på våra leverantörer. Av praktiska skäl och för att spara tid använder vi oss av Kramtex , vi tycker att dom står för kvalitet och har bra och passande arbetskläder för alla våra avdelningar, såväl till chaufförer som till kök och serveringspersonal. "
 
Johan Tornblad, VD , Annorlunda Catering AB

 

                             

" Jag och min personal är jättenöjda med våra kockkläder och har fått positiva reaktioner från våra gäster. Kramtex har ställt upp med snabba leveranser när det behövs och vårt samarbete har fungerat perfekt. "  

Fredrik Nilsson, Köksmästare , Stockholm Fisk Vasagatan 1   

 

" Kramtex hjälpte oss att ta fram specialtillverkade förkläden, vi fick möjligheten att bestämma våra egna mått och färger. Nu har vi matchande förkläden och pikéer på jobbet, både jag och min personal känner oss fina och trendiga. Vi valde också att få vår logotype broderat på kläderna vi beställde, det lyfte kläderna enormt mycket. "

Erik Ekström, caféägare , Bagel Street Caféer

 

" Vi har under en längre tid haft Kramtex som vår ända leverantör gällande give-a-way artiklar så som pikéer, toppar och förkläden med vår logo påtryckt. Vi har också vid behov handlat in collegetröjor med tryck till vår lagerpersonal. Både vi och våra café- och restaurangkunder är jättenöjda med arbeskläderna från Kramtex. Jag hoppas att våra två företag kommer att ha ett fortsatt långt samarbete. "

Niklas Wahlgren, Vice VD , Sälj/Marknad, Personalansvarig, Lindvalls Kaffe.